باکس آفیس 23 آبان : فیلم «خشم» با بازی برد پیت پیشرو در باکس آفیس

جمعه 23 آبان 1393 ساعت 19:31

درام جنگی «خشم» دیوید آیر، درام دلهره‌آور «دختر گمشده» دیوید فینچر را پس از دو هفته از صدر جدول فروش هفتگی پایین کشید.

بنابر گزارش سینما باکس به نقل از آنا، فیلم «خشم» (Fury) با فروش ۲۳.۵ میلیون دلار در مدت سه روز آخر هفته گذشته میلادی در گیشه و اختصاص ۳۱۷۳ سالن سینمای آمریکای شمالی صدرنشین شد. این درام جنگی شرکت سونی به کارگردانی دیوید آیر و با بازی برد پیت، شیا لابوف، مایکل پنیا و جیسن آیزاکز که سعی کرده با نگاهی واقعگرا نبرد واحد‌های زرهی درگیر در جنگ جهانی دوم را به تصویر بکشد، با بودجه ۶۸ میلیون دلار تولید شده است. 

fury-2

تصویری از فیلم «خشم» با بازی برد پیت

در همین حال درام «دختر گمشده» دیوید فینچر همچنان در هفته سوم فروش قابل توجهی داشت و با افت ۳۲ درصدی نسبت به هفته گذشته به رقم ۱۷.۸ میلیون دلار در مدت سه روز آخر هفته از محل گیشه ۳۲۴۹ سالن سینما در آمریکا و کانادا دست یافت و جمع فروش آن در ۱۷ روز گذشته به ۱۰۷ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۹۴.۵ میلیون دلار در خارج از آن قاره رسید. به‌گزارش ورایتی، فیلم «دختر گمشده» در آستانه پشت سر گذاشتن «مورد کنجکاوی برانگیز بنجامین باتن» است که پیش از این با رقم ۱۲۷.۵ میلیون دلار درآمد از گیشه آمریکای شمالی پرفروش‌ترین فیلم دیوید فینچر در کشور زادگاهش به‌شمار می‌آمد. این فیلم استودیو فاکس قرن بیستم با بودجه ۶۱ میلیون دلار تولید شده است.

Book-of-Life-2014

تصویری از انیمیشن «کتاب زندگی» ساخته کمپانی فاکس

سومین فیلم پر فروش آخر هفته گذشته که باز هم توسط استودیو فاکس تهیه شده و به‌ تازگی اکران گرفته «کتاب زندگی» (The Book of Life) است. این انیمیشن به کارگردانی خورخه گوتیرز با صداپیشگی دیه‌گو لونا، زویی سولدانا، چنینگ تاتوم و ران پرلمن که ۵۰ میلیون دلار هزینه تولید آن شده است، در سه روز ابتدای اکران ۱۷ میلیون دلار در ۳۰۷۰ سالن سینمای آمریکای شمالی و ۸.۳ میلیون دلار از محل گیشه در خارج از آن بازار درآمد داشت.

رتبه‌های بعدی جدول فروش آخر هفته گذشته و رقم فروش آنها به‌ترتیب به فیلم‌های «آلکساندر و روز نه چندان خوب و خیلی بد و افتضاح و وحشتناک» با ۱۲ میلیون دلار ، درام عاشقانه تازه اکران گرفته «بهترین کاری که از من برمی‌آید» ۱۰.۲ میلیون دلار، «دراکولای ناگفته» ۹.۹ میلیون دلار، «قاضی» ۷.۹۴، «آنابل» ۷.۹۲، «برابری بخش» ۵.۴ و «دونده هزارتو» ۴.۵ میلیون دلار اختصاص یافته است.

جدول فروش فیلم‌ ها در ایالات متحده و کانادا (۱۷ تا ۱۹ اکتبر)

BOA-19-October-2014

برچسب‌ها: باکس آفیس، هالیوود، فیلم
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.