فیلم «انتقام‌ جویان: عصر اولتران» دومین فیلم پرفروش جهان در شب اول اکران

جمعه 25 اردیبهشت 1394 ساعت 01:57


فیلم «انتقام‌ جویان: عصر اولتران» دومین فیلم پرفروش جهان در شب اول اکران

پس از اکران دومین فیلم سری «انتقام جویان» (Avengers: Age of Ultron) همه منتظر بودند تا ببینند آیا این فیلم می تواند رکورد فروش را بزند یا نه؟

بنابر گزارش اختصاصی سینما باکس، میزان فروش جهانی پیش نمایش این فیلم که در پنجشنبه شب پخش شد، ۲۷٫۶ میلیون دلار بوده است. استودیو مارول اعلام کرد در اولین شب اکران عمومی، این فیلم به فروش ۸۴٫۵ دلاری (بعلاوه فروش پیش نمایش) رسید. بعد از آخرین فیلم هری پاتر (Harry Potter and the Deathly Hollows Part2) که با فروش ۹۱ میلیون دلاری در اولین شب، رتبه یک تاریخ است، انتقام جویان رتبه دوم را کسب کرد.

این فروش همچنین ۴٫۵ درصد بیشتر از فروش روز اول «انتقام جویان» در سال ۲۰۱۲ می باشد. آن فیلم سه سال پیش در اولین روز اکران عمومی اش توانست ۸۰٫۸ میلیون دلار به دست آورد و در نهایت در اولین آخر هفته اکران به فروش ۲۰۷٫۴ میلیون دلاری دست پیدا کرد. حال انتظار می‌رود «عصر اولتران» تا پایان امروز یکشنبه یعنی در سه روز اول اکران، بین ۲۰۰ تا ۲۱۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی بفروشد. اگر این فیلم نتواند رکورد اولین «انتقامجویان» را بشکند، قطعا فروش افتتاحیه ۱۷۴٫۱ میلیون دلاری «مرد آهنی ۳» در می ۲۰۱۳ را پشت سر خواهد گذاشت که فعلا رکورد دومین افتتاحیه برتر تاریخ آمریکای شمالی را در اختیار دارد.

«انتقام جویان: عصر اولتران» که از ۲۲ آوریل در بازار بین‌ المللی به نمایش درآمده است، مجموع فروش خود را در سطح بین‌ المللی به ۳۴۰ میلیون دلار رسانده است. به این ترتیب مجموع فروش جهانی «عصر اولتران» در ۱۰ روز اول اکران ۴۲۴٫۶ به میلیون دلار رسید. هزینه تولید فیلم ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.

اولین فیلم «انتقام جویان» با ۱٫۵ میلیارد دلار پس از «آواتار» و «تایتانیک» سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما است.


سقف کاذب - پایان نامه روانشناسی - لوله پلی اتیلنجرثقیل سقفی

برچسب‌ها: فیلم، باکس آفیس
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.