«جنگ ستارگان ۷» توانایی فروش فوق العاده دو میلیارد دلاری را دارد

سه‌شنبه 30 تیر 1394 ساعت 06:25

علمای اقتصاد پیش بینی کرده اند فیلم «جنگ ستارگان» جدید پر فروش ترین فیلم سال ۲۰۱۵ سینماهای جهان شود و بسیاری از رکوردها را هم جا به جا کند.

بنابر گزارش سینما باکس به نقل از تسنیم، وقتی تاریخ اکران فیلم «جنگ ستارگان ۷» مشخص شد، هیچ استودیویی حاضر نشد در تاریخ های نزدیک به آن فیلمی اکران کند. چرا که با زیر سایه قرار گرفتن، درآمد خودش را از بین می برد. سال ۲۰۱۵ که آغاز شد رکوردهای فروش یکی پس از دیگری ارتقا پیدا کردند.

اول با فیلم «سریع و خشن ۷» و بعد با «انتقام جویان: عصر آلترون ها». «دنیای ژوراستیک» که روی پرده رفت، باز این رکوردها بودند که شروع به شکستن کردند اما با همه این حرف ها تمامی نگاه ها هنوز به محصول مشترک دیزنی و لوکاس فیلم است: «جنگ ستارگان: ارتش به پا می خیزد».

star_wars_jj_abrams_X-Wing

آخرین پیش بینی ها حاکی از آن است که فیلم جدید جی جی آبرامز نزدیک به دو میلیارد دلار در گیشه فروش خواهد داشت. عددی که تا این لحظه برای «جنگ ستارگان: ارتش به پا می خیزد» پیش بینی شده به طور دقیق یک میلیارد و نهصد و پنجاه میلیون دلار است. این فروش خوشبینانه می تواند قسمت جدید «جنگ ستارگان» را سومین فیلم پر فروش تاریخ سینما پس از «اوتار» با ۲٫۷ میلیارد دلار و «تایتانیک» با ۲٫۱ میلیارد دلار کند.

آخرین مجموعه جنگ ستارگان در سال های ۱۹۹۹، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۵ اکران شدند. در آن زمان فروش فیلم در سینماهای دنیا حدود  ۱٫۲ برابر فروش آمریکای آن بودند. این نسبت برای «ارتش به پا می خیزد»، ۲ برابر لحاظ شده است.

star wars  (3)

بنجامین سویینبرن از موسسه مالی مشهور مورگان استنلی پیش بینی کرده که فیلم جدید در سینماهای آمریکا ۶۵۰ میلیون دلار فروش داشته باشد و در سینماهای دنیا هم به فروش ۱٫۳ میلیارد دلاری برسد. البته به نظر این پیش بینی خیلی خوشبینانه است اما باید توقع یک فروش بزرگ از محصول جدید کمپانی دیزنی را داشت. سویینبرن معتقد است دیزنی برای به دست آوردن سود بیشتر سهم خود از فروش سینماها برای این فیلم خاص را بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش می دهد. وی حتی پیش بینی کرده دیزنی ۳۵۰ میلیون دلار از فروش خانگی این فیلم و ۱۰۰ میلیون از بازی آن و ۷۵ میلیون دلار هم از قراردادهای تلویزیونی درآمد داشته باشد.


سقف کاذب - انجام پایان نامه مدیریت - لوله پلی اتیلنساخت سوله

برچسب‌ها: فیلم، هالیوود
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.