فروش فیلم«نابودگر» کمتر از دایناسورها در چند هفته فروش

سه‌شنبه 30 تیر 1394 ساعت 06:29

فیلم‌های «دنیای ژوراسیک» و «پشت رو» در هفته تعطیلات چهارم ژوئیه رقبای جدید خود در بازار آمریکای شمالی را شکست دادند.

بنابر گزارش سینما باکس به نقل از هنرآنلاین، از چهارشنبه پیش فیلم‌های «مایک جادویی ایکس‌ایکس‌ال» (Magic Mike XXL) از برادران وارنر و «سرآغاز نابودگر» (Terminator Genisys) از پارامونت پیکچرز در سینماهای ایالات متحده و کانادا اکران شدند و در حالی که انتظار می‌رفت سینماروها را به هیجان بیاورند، رقابت را به دو فیلم «دنیای ژوراسیک» (Jurassic World) و «پشت رو» (Inside Out) که از هفته‌های پیش روی پرده بودند واگذار کردند.

“مایک جادویی ایکس‌ایکس‌ال” که دنباله فیلم موفق “مایک جادویی” در ۲۰۱۲ است، از جمعه تا یکشنبه ۱۱٫۶ میلیون دلار فروخت و فیلم چهارم هفته شد. “پیدایش نابودگر” نیز در این سه روز ۲۸٫۷ میلیون دلار به دست آورد و در رده دوم قرار گرفت. انتظار می‌رفت هر دو فیلم در تعطیلات پنج روزه هفته چهارم ژوئیه بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون دلار بفروشند. در عوض، “پیدایش نابودگر” در پنج روز اول اکران ۴۴٫۱ میلیون دلار فروخت و “مایک جادویی ایکس‌ایکس‌ال” ۲۶٫۶ میلیون دلار به دست آورد.

در همین حال، دو فیلم “دنیای ژوراسیک” و “پشت رو” با فاصله بسیار نزدیک از هم در رده‌های اول و دوم جدول قرار گرفتند. ماجرای دایناسورهای شرکت یونیورسال در چهارمین آخر هفته اکران ۳۰٫۹ میلیون دلار فروخت و ضمن این‌که بار دیگر پرفروش‌ترین فیلم شد، مجموع فروش داخلی خود را به ۵۵۸٫۱ میلیون دلار رساند.

“دنیای ژوراسیک” در ۶۶ بازار بین‌المللی نیز ۴۲ میلیون دلار فروش داشت. مجموع فروش فیلم در این سطح ۸۲۶٫۹ میلیون دلار شده است. به این ترتیب، چهارمین فیلم مجموعه سینمایی “پارک ژوراسیک” با حساب بازار آمریکای شمالی، مجموع فروش جهانی خود را به ۱٫۳۸۵ میلیارد دلار رسانده و بعد از “آواتار”، “تایتانیک”، “انتقامجویان” و “خشمگین ۷″ پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما در بازار جهانی است.

هزینه تولید “دنیای ژوراسیک” رقمی حدود ۱۵۰ میلیون دلار بوده است. این فیلم را کالین تره‌ورو کارگردانی کرده است و کریس پرات و برایس دالاس هوارد نقش‌های اصلی آن را بازی می‌کند.

از سوی دیگر، انیمیشن “پشت رو” تولید دیزنی و پیکسار در سومین هفته اکران ۳۰٫۱ میلیون دلار فروخت و رده دوم جدول را به خود اختصاص داد. مجموع فروش داخلی فیلم ۲۴۶٫۱ میلیون دلار و مجموع فروش بین‌المللی آن ۱۱۷٫۳ میلیون دلار شده است. امی پولر، بیل هدر، فیلیس اسمیت، لوئیس بلک و میندی کالینگ از صداپیشه‌های “پشت رو” هستند که داستانش در ذهن یک دختر ۱۱ ساله به نام رایلی می‌گذرد.

مجموع فروش فیلم‌ها در تعطیلات چهارم ژوئیه کمتر از انتظار بود، هرچند در مقایسه با سال گذشته چنین هفته‌ای چهار درصد افزایش داشت.

فروش فیلم«نابودگر» کمتر از دایناسورها در چند هفته فروش

“پیدایش نابودگر” را آلن تیلور یکی از کارگردان سریال “بازی تاج و تخت” و فیلم “تور: دنیای تاریک” کارگردانی کرده است. “پیدایش نابودگر” پنجمین فیلم مجموعه سینمایی “نابودگر” است که از ۱۹۸۴ با فیلمی به همین نام به کارگردانی جیمز کامرون آغاز شد. این مجموعه فیلم‌ها تاکنون ۱٫۴ میلیارد دلار در دنیا فروخته‌اند.

آرنولد شوارتزنگر بار “پیدایش نابودگر” بار دیگر در نقش نابودگر موجود ماشینی ظاهر شده است. وقتی جان کانر (جیسن کلارک)، رهبر نیروی مقاومت انسان‌ها، گروهبان کایل ریس (جی کورتنی) را به سال ۱۹۸۴ بازمی‌گرداند تا از سارا کانر (امیلیا کلارک) مراقبت و از آینده حفاظت کند، وقوع یک اتفاق غیرمنتظره باعث ایجاد یک خط زمانی به‌هم‌ریخته می‌شود. اکنون گروهبان ریس خود را در یک نسخه جدید و ناآشنا از گذشته می‌یابد، جایی که با متحدانی دور از ذهن، دشمنان خطرناک جدید و یک مأموریت جدید روبرو می‌شود: اینکه آینده را از نو طراحی کند…

جی.کی. سیمونز، دایو اوکنییی، متیو اسمیت، کورتنی بی. ونس و لی بیونگ-هون دیگر بازیگران “پیدایش نابودگر” هستند. با توجه به بودجه ۱۵۵ میلیون دلاری “پیدایش نابودگر”، شرکت‌های پارامونت پیکچرز و اسکای‌دنس پروداکشنز امید زیادی به موفقیت این فیلم در بازار بین‌المللی دارند. “پیدایش نابودگر” در هفته اول اکران در این سطح ۸۵٫۵ میلیون دلار فروخت. مجموع فروش جهانی فیلم ۱۲۹٫۶ میلیون دلار شده است.

تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به فیلم درجه B- داده‌اند، اما در وبسایت راتن تومیتوز تنها ۲۷ درصد آرای منتقدان نسبت به فیلم مثبت بوده است.

“مایک جادویی ایکس‌ایکس‌ال” را گرگوری جیکابس کارگردانی کرده و چانینگ تیتم، جو مانگانیلو و مت بومر نقش‌های خود در فیلم اول را تکرار کرده‌اند. فیلم اول را استیون سودربرگ ساخت و متیو مکاناهی هم در آن بازی می‌کرد.

کمدی فانتری “تد ۲″‌ (Ted 2) به کارگردانی ست مک‌فارلین با بازی مارک والبرگ در هفته دوم اکران با ۱۱ میلیون دلار فروش در رده پنجم جدول قرار گرفت.

جدول فروش فیلم‌ ها در ایالات‌ متحده و کانادا (۳ تا ۵ ژوئیه ۲۰۱۵)

فروش فیلم«نابودگر» کمتر از دایناسورها در چند هفته فروش

سقف کناف - مشاوره پایان نامه - لوله پلی اتیلناسکلت فلزی

برچسب‌ها: فیلم، باکس آفیس
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.